Internet

Bezdrátové 5GHz tarify

basic

 • internet

  30 Mb/s

  Maximální rychlost

 • Dotovaná instalace

  0 Kč

  Cena instalace vč. zařízení*

295 Kč  / měs

basic iptv

 • internet

  35 Mb/s

  Maximální rychlost

 • Dotovaná instalace

  0 Kč

  Cena instalace vč. zařízení* určeno speciálně pro IPTV

345 Kč  / měs

standard

 • internet

  40 Mb/s

  Maximální rychlost

 • Dotovaná instalace

  0 Kč

  Cena instalace vč. zařízení*

430 Kč  / měs

profi

 • internet

  50 Mb/s

  Maximální rychlost

 • Dotovaná instalace

  0 Kč

  Cena instalace vč. zařízení*

545 Kč  / měs

Bezdrátové AIR 60G tarify

AIR 60G basic

 • internet

  100 Mbps

  Maximální rychlost

 • Dotovaná instalace

  1500 Kč

  Cena instalace vč. zařízení*

375 Kč  / měs

AIR 60G standard

 • internet

  150 Mbps

  Maximální rychlost

 • Dotovaná instalace

  1500 Kč

  Cena instalace vč. zařízení*

450 Kč  / měs

AIR 60G profi

 • internet

  200 Mbps

  Maximální rychlost

 • Dotovaná instalace

  1500 Kč

  Cena instalace vč. zařízení*

590 Kč  / měs

Veškeré ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Pokrytí bezdrátové 60G sítě je prozatím 75% naší sítě. Na rozšíření pokrytí usilovně pracujeme.

Veřejná IP adresa ke všem tarifům s výjimkou Basic 5GHz a AIR60G Basic ZDARMA.

Maximální míra agregace u všech tarifů BASIC je 1:15 , u tarifů STANDARD 1:10 a u tarifů PROFI 1:6. Uváděná rychlost je hodnota download, přičemž upload se rovná u tarifů 5GHz přibližně 35% rychlosti downloadu a u tarifů 60GHz je hodnota upload stejná jako download. Podrobné hodnoty rychlostí download/upload jsou uvedeny v dokumentu Informace pro uživatele dle nařízení evropského parlamentu + CENÍK

*cena instalace platí při minimálním závazku na 24měs.

Standardní cena instalace u technologie 5GHz je 2.990Kč.

Standardní cena instalace u technologie 60GHz je 4.490Kč.

Nyní k dispozici optický internet.

Více informací

Pokrytí naší internetové sítě

Instalace

Samotnou instalaci provádíme po zaměření a telefonické dohodě s Vámi, přímo našim technikem. V základní ceně instalace je umístění zařízení 5GHz na anténní stožár (konzole), 15m UTP kabelu, svedení kabeláže přímo až k počítači, nebo bezdrátovému wifi routeru, nastavení počítače z hlediska IP adresace a úvodní zaškolení.

Základní cena instalace včetně technologie 2.990,- (Mikrotik)
Dotovaná instalace (smlouva na dobu určitou) 0,- (zápůjčka zařízení, smlouva na dobu určitou 24měs.)
1000,- (zápůjčka zařízení, smlouva na dobu určitou 12měs.)
Poplatek za demontáž zapůjčeného zařízení 400,- (placená demontáž antény) Jednotná sazba za práci a dopravu v opačném případě si může zákazník demontovat sám a doručit anténu do naší kanceláře
Cena za další úkony a HW (s DPH, pokud není uvedeno jinak):
WiFi router TP-Link a/b/g/n/ac (dle typu a dosahu) včetně nastavení 950,- až 2.600,- Servisní práce technika (práce související bezprostředně s internetem u našich zákazníků) 350,- bez DPH / hod.
Servisní práce CCTV/EZS (montáž kamerových a zabezpečovacích systémů, strukturované kabeláže a další odborné činnosti) 500,- bez DPH / hod.
Konzole – držák na stožár, komín, zeď 250,- až 480,-
UTP kabel cat5e indoor 13,- / metr
UTP kabel outdoor 16,- / metr

Servis

Po osobní, nebo telefonické dohodě, je možné se domluvit na servisním výjezdu našeho technika. V každém případě pouze v situaci, kdy je chyba na naší straně (na straně vysílače – např. výpadek elektrické energie na našem vysílači, nefunkční hardware vysílače, snížená citlivost bezdrátových karet) je servis neplacený! Je potřeba si proto dobře uvědomit, že v případě chyby na vašem počítači, nebo na straně přijímacího zařízení (s výjimkou špatně provedené instalace) je vždy servis placený.

Cena výjezdu
Doprava (min. 150Kč maximálně 250Kš s DPH) 18 Kč / km
Cena za práci technika první započatá hodina 350Kč bez DPH, každých dalších započatých 30 min. 175 Kč bez DPH

V rámci této služby Vám může technik provést běžné opravy či přenastavení PC, notebooku, routeru nebo modemu. Pokud si přejete zásah na serveru, podnikové síti a jiných náročnějších zařízeních, bude se cena řídit podle ceníku Služby pro firmy. Důvod je prostý, tyto činnosti vyžadují další finančně náročnější a pravidelné školení technika.

FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Jdeme s dobou a nejnovějšími trendy a proto jsme v tuto chvíli schopni Vás připojit na frekvenci 60GHz a 5Ghz technologe MikroTik MiMo N/AC. Na starších technologiích přípojky již nerealizujeme.
Ke klientovi se musí umístit přijímací jednotka do míst (anténní stožár, komínové těleso atd.) kde se potvrdí 100% optická viditelnost k našemu vysílači. Od vysílače k přípojce se internet šíří bezdrátově a od Vašeho přijímacího zařízení vždy vede kabel do vnitřních prostor budovy.
Ne, není. Naše zařízení jsou všechna schválena Českým telekomunikačním úřadem a jejich provozování odpovídá hygienickým standardům EU, tedy jejich vliv na zdraví a životní prostředí je zanedbatelný a dlouhodobé vystavení vysílání zařízení není zdraví škodlivé.
Ihned po instalaci Vám technik předvede funkčnost služby na Vašem počítači. Pokud by Váš počítač nebyl způsobilý využívat internetové připojení (nenainstalovaná síťová karta, špatné ovladače, zavirovaný PC apod.), demonstruje technik funkčnost na svém zařízení a nabídne Vám adekvátní řešení.
Záleží na složitosti instalace a také zda-li se jedná o již připojený objekt, nebo zda-li se bude umisťovat nová přijímací jednotka na domě. Obvykle instalace trvá 1,5 – 2 hodiny.
Ano, přijímací zařízení je zapůjčeno zdarma v případě technologie 5GHz a uzavření smlouvy na 24 měs. Plná cena instalace (nedotovaná) u této technologie je 2.990Kč. V této ceně je započítána práce technika, 15m UTP kabelu a nové přijímací zařízení. Cena zřízení u technologie 60GHz je v případě uzavření uvázku na 24měs. zpoplatněna částkou 1500Kč. Plná cena instalace u technologie 60GHz je 4500Kč. Cena wifi routeru není v této ceně uvedena.
Smlouva je standardně sepsána na místě a to s technikem ihned po instalaci a ozkoušení funkčnosti. Je možné Vám také zaslat vzor smlouvy předem na email, nebo si jej můžete najít na naších stránkách v příslušné sekci dokumenty.
V případě smlouvy na dobu neurčitou můžete smlouvu vypovědět kdykoliv bez udání důvodu a výpovědní lhůta je 30 dnů. Výpověď smlouvy není sankcionována žádným poplatkem. Smlouvu na dobu určitou je možné také vypovědět kdykoli, avšak v tomto případě Vám bude dopočítána plná cena instalace.
Můžete platit bankovním převodem na náš účet s uvedením variabilního symbolu, kterým je číslo Vaší smlouvy nebo číslo faktury Případně formou poštovních složenekvtypu A. Způsob platby SIPO nepodporujeme. Ideální je zavedení trvalého příkazu z Vašeho účtu k prvnímu dni v měsíci. Dále je i možnost po domluvě zaplatit hotově v naší kanceláři v Kunovicích (pouze čtvrtletní, pololetní a roční platby).
Platby za služby jsou prováděny čtvrtletně a to v měsících 1,4,7 a 10, pololetně v měsících 1 a 7, nebo ročně a to vždy předem. Splatnost je standardně 18 dní.
Nejprve Vás systém automaticky upomene pomocí emailů. Pokud by ani poté nebyla platba v blízké době zaplacena, služba internet je automaticky pozastavena a pokud ani tehdy nedojde k nápravě, vše je bráno jako porušení smluvních podmínek s možností okamžité výpovědi smlouvy z naší strany spojené se storno poplatkem, kdy následně dlužnou částku předáváme inkasní společnosti, která se tímto zabývá.
Ano, je to možné, stačí jen kontaktovat naší technickou podporu kdy po té dohodneme další kroky nutné ke zvýšení rychlosti ať už se jedná o upgrade technologie či pouhé navýšení tarifu.
Volejte nebo pište na linku technické podpory +420 603 237 981 vždy v pracovní dny od 9.00 do 18.00 , případně SMS i mimo tuto dobu. Můžete také využít náš emailový kontakt internet@LMnet.cz, nebo přimo kontakt na technika michael.hendrych@LMnet.cz
Ano možné to je. Vám se smluvní vztah zruší až s nabytím platnosti smlouvy toho na koho se přepisuje.
Ano, ovlivňuje, ale minimálně. Vzhledem k tomu, že se snažíme klienty připojovat na co nejmenší vzdálenost od našich vysílačů, je ovlivnění povětrnostními podmínkami minimální. Situace, že se by připojení zhoršilo, může nastat pouze v případě kdy je sněhová vánice a viditelnost téměř nulová. Průměrný déšt nebo sněžení rychlost připojení v žádném případě neovlivní.
Ano, zařízení musí být napájeno stejnosměrným napětím 9V-30V dle typu použitého zařízení. Standardně je napájení realizováno tzv. PoE napájením, kdy do přijímacího zařízení vede pouze jeden kabel a po tomto kabelu se zařízení i napájí.
U všech tarifů s výjimkou BASIC a AIR60G BASIC je veřejná IP adresa ZDARMA. Jinak za poplatek 50Kč.
Náš server pro odchozí poštu je ve tvaru smtp.lmnet.cz. Výrazně však doporučujeme používat smtp server Vašeho poskytovatele emailových služeb.
Ano, ale je nutnost vytvořit domácí síť pomocí wifi-routeru. Pomocí tohoto zařízení lze vytvořit bezdrátovou síť i propojení více počítačů kabelem. Router můžete využít svůj vlastní, pouze je potřeba umět si nastavit základní nastavení, nebo Vám ho naše firma nainstaluje kvalifikovaným technikem.
Ano, je stabilní. Snažíme se aplikovat několikeré jištění proti dnešnímu zarušení ovzduší, které se nám tímto daří úspěšně eliminovat. Vzhledem k tomu, že se jedná o volné vysílací pásmo, může každý vysílat na všech povolených frekvencích. Provoz WiFi sítí je ale regulován Českým telekomunikačním úřadem, který upravuje podmínky používání WiFi sítí a zavazuje jednotlivé poskytovatele, aby se navzájem nerušili a své vysílaní navzájem harmonizovali.
Spotřeba je zanedbatelná a řádově se pohybuje kolem 3,6 kWh měsíčně, tedy kolem 20 Kč.
Ano, poskytujeme. Na naší síti neuplatňujeme žádné FUP limity stažených dat nebo omezování rychlostí v případě dlouhodobého stahování.
Ne, společnost LMnet, s.r.o. v žádném případě nepovoluje instalace přijímacích zařízení do naší sítě nikým jiným než našimi zaměstnanci.